Reprezentace XV - muži

Proti Lotyšsku dal hattrick, teď chce v reprezentaci bratra. Sestava Česka proti Izraeli

Jedna bratská dvojice, Vlastimil a Vladan Divišové ze Sparty, se dostala do nominace české reprezentace v zítřejším zápase proti Izraeli. Adam Koblic z Tatry Smíchov, který dal v minulém zápase hattrick Lotyšsku a který nastoupí v základní sestavě na křídle, naopak na bratra Štěpána, nastupujícího za juniorskou reprezentaci, „čeká“.

ŘÍČANŠTÍ PILÍŘI

Kouč národního týmu Miroslav Němeček a manažer reprezentace Michal Ouředník zveřejnili nominaci na zítřejší zápas. Na postech pilířů nastoupí mladá říčanská dvojice Tomášové Stránský a Adámek, ty kouč, který zároveň jako trenér vede RC Mountfield Říčany, částečně „šetřil“ při víkendovém finále extraligy.

Na postu zadáka vyběhne zkušený Jan Čížek, který byl v několika zápasech Miroslavu Němečkovi po ruce i jako asistent u reprezentace. Jan Čížek je jediným hráčem 1. ligy v nominaci, v Přelouči je jednou z hlavních osobností a tahounem týmu.

NA ÚTOKOVCE S MARTINEM CIMPRICHEM

Na postu mlynáře dal kouč přednost Ondřeji Kučerovi z Dragonu Brno, ve druhé řadě nastoupí profesionál z Francie a odchovanec Říčan Jakub Homer. Kapitán reprezentace Dan Hošek si „navlékne obvyklou pozici hráče č. 8, tedy vazače.

Na postu útokové spojky dostal opět důvěru pro základní sestavu další hráč Dragonu zkušený Zbyněk Schütz. Útok bude řídil Martin Cimprich, odchovanec Říčan, který působí ve Velké Británii. Na křídle vyběhne od počátku Adam Koblic, odchovanec Tatry. Ten serveru RugbyUnion.cz poskytl krátký rozhovor.

ČESKO DO TROPHY PATŘÍ

Adame, kde teď vlastně hraješ? Žiješ nějak tak napůl mezi Českem a Walesem, že?
Ano, sezóna za velšskou univerzitu Cardiff Met mi skončila už v dubnu. Takže jsem se přestěhoval zpět do Česka. Momentálně se připravují hlavně s národním týmem jak XV tak 7´s.

Jsi odchovanec Tatrovky, ve vítězném zápase o třetí místoextraligy ve Vyškově si ale nenastoupil. Proč?
V poslední době jsi měl příležitost nastoupit do elitní série 7´s za výběrový tým Apache 7’s. Hraje nejvyšší anglickou soutěž sedmiček. Hráli jsme například i proti národnímu týmu Německa, Nigérie anebo Samuraj 7´s. Zápasy s Apache 7´s mi poskytly nejen nový pohled na hraní sedmiček, ale taky velké množství zkušenosti. Proto jsem nebyl ve Vyškově.

S Lotyšskem si položil tři pětky. Kolik jich dáš s Izraelem?
Hattrick byl sice pěkný, ale ted je důležité, aby jsme jich jako tým dali víc než Izrael. Což samozřejmě neznamená, že bych se na tom nějakou pětkou nechtěl podílet.

Cítíš důležitost tohoto zápasu?
Je to určitě nejdůležitější zápas, který tuhle sezónu máme. Vzhledem k možnosti postoupit do výší úrovně Rugby Europe.

Patří Česko do Trophy? Co nám postup muže přinést?
Z mého pohledu česky tým do Trophy určitě patří. Máme před sebou ale ještě velký kus práce abychom nejen postoupili, ale dokázali se v Trophy i udržet. Vyšší soutěž nám přinese určitě mnoho zkušeností díky kvalitnějším zápasům a doufejme že získáme i trochu větší pozornost od veřejnosti a médií.

Jak se na zápas těšíš?
Těším se na ten pocit, až budeme zase moct vyběhnout v českých barvách na domácí půdě a s velkou fanouškovskou podporou za zády.

Přijde tě povzbudit brácha Štěpán, reprezentant U18?
Brácha určitě dorazí. Nemůžu se dočkat, až v budoucnu oblečeme stejný dres a zápas odehrajeme bok po boku.

Nedávno jsi poskytl rozhovor televizi A11, jaké to bylo?
Bylo skvěle mít příležitost podílet se na mediální propagaci ragby. Doufám ze se TV A11 povede realizovat projekt A11 Sport, kde by menší sporty, jako právě ragby, měli dostat mediální prostor a příležitost přiblížit náš sport širší veřejnosti.

Adam Koblic v zápase extraligy proti Pragovce. Foto: Martin Flousek, ČSRU

ČESKO – IZRAEL, BARÁŽ O POSTUP DO ME TROPHY, SOBOTA 27. 5., 14:00, ŘÍČANY

Základní sestava Česka: Tomáš Stránský (Říčany), Ondřej Kučera (Dragon Brno), Tomáš Adámek (Říčany) – Jakub Homer (Rrome Valence Rugby, FRA), Lukáš Chytil (Říčany) – Vlastimil Diviš (Sparta), James Faktor (ANG), Dan Hošek (Praga) – Zbyněk Schütz (Dragon Brno), Martin Cimprich (VB) - Kryštof Kohout (Říčany), Samuel Dupuy (Říčany), Jindřich Kulhavý (Sparta), Adam Koblic (Tatra Smíchov), Jan Čížek (Přelouč).

Na lavičce: Lukáš Linhart (Říčany), Jakub Král (Praga), Vladan Diviš (Sparta), Ondřej Bejček (Sparta), Marek Šimák (Tatra Smíchov), Jakub Havel (Říčany), Matyáš Hopp (IT), Jakub Pospíšil (Slavia).


VSTUPENKY NA ZÁPAS ZDE

Petr Býma, spolupracovník ČSRU
media@rugbyunion.cz

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři