ČSRU

Pořádali jsme ragbyový den pro děti z Dětského domova Charlotty Masarykové

Po roce se opět na ragbyovém hřišti v Petrovicích sešla skupinka nadšených a hravých dětí, co se na zeleném pažitu a březích chladné říčky Botiče seznamovala se šišatým míčem.

Děti se bavily

A dospělí se nechali strhnout dětským zanícením pro věc. Nesourodá skupinka dětí z různých koutů Prahy a z pracovišť Centra služeb pro rodinu a dítě a dětského domova Charlotty Masarykové (CCHM) neskrývala nadšení a zápal pro šišatý míč i pro kulinářské umění správce Petrovického areálu Václava Prokeše.

Pod vedením regionálního trenéra Daniela Beneše a za asistence event manažerky České rugbyové unie Kateřiny Frýdlové děti začaly svůj program oživením ragbyového míče, kdy do něj prvně neúspěšně naháněly vzduch a pak již za pomocí kompresoru vrátily míčům správný šišatý tvar. Poté jim nic nebránilo začít v první řadě s technikou správné přihrávky v ragby a pokračovat herními dovednostmi. Postupně se přesunuly ke kontaktu a nabíhání do narážečů či líbivým doskokům do pětkoviště.

Pak přišel na řadu zasloužený oběd a po něm i sladká odměna v podobě narozeninového dortu Dana Beneše, který právě v ten den oslavil své 42. narozeniny a to za hlasitého zpěvu „Hodně štěstí“ z úst nadšených dětí i vychovatelek. „Chtěl bych všem moc poděkovat za tuhle super oslavu, moc si toho vážím, ale co mi udělalo největší radost dneska bylo nadšení dětí a všech kolem. Velký dík a uznání patří společnosti PKF APOGEO, díky nimž se z této obrovsky smysluplné iniciativy za uplynulé 3 roky už teď stává skvělá tradice“ hodnotil uprostřed nabitého dne v Petrovicích celou akci Dan Beneš.

Po obědové přestávce se celá parta dětí schovala do stínu stromů a k břehům říčky Botiče, kde naháněla žáby a po proudy vody pouštěla vše, co bylo schopné plavby.

Pak je již čekalo další chladné osvěžení ve formě nanuku a poté cesta zpět do svých domovů.

Část dětí z domova, které se akce zúčastnily, byly hendikepované a vyžadující tudíž specifickou pozornost a péči, ale přesto se do ragbyových her zapojily a to i za pomoci svých obětavých vychovatelů.

Dospělí na chvíli zase dětmi

Akce strhla i dospělé. Na hřišti se prohánělo hned několik zaměstnanců našeho hlavního partnera společnosti PKF APOGEO, která tento dětský den spolufinancovala a zajistila pro děti odměny. „Jsme rádi, že se nám před třemi lety podařilo s Českou rugbyovou unií vymyslet koncept „dětský den s rugby“ pro CCHM a můžeme tak děti vyvézt na ragbyové hřiště, kde společně sportujeme a grilujeme. CCHM podporuje naše společnost finančně již čtvrtým rokem skrze náš Svěřenský dárcovský fond a snažíme v rámci našeho partnerství s ČRU a Divadlo Na Fidlovačce dětem poskytovat sportovní a kulturní zážitky,“ prohlásila Lucie Němečková, Marketing Manager PKF APOGEO.

„Takové akce dávají naší práci na unii hlubší smysl a spousty energie do dalších pracovních projektů“ prohlásila po skončení akce s úsměvem na tváři Katka Frýdlová.

Děkujeme všem dětem, vychovatelům, vychovatelkám, RK Petrovice a zaměstnancům a společnosti PKF APOGEO.

Hra na schovávanou na hřišti RK Petrovice. Foto: KF

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři