MISTROVSTVÍ SVĚTA 2023

Mistrovství světa ve Francii 2023 je největší sportovní událostí roku

Ragbyová horečka pomalu stoupá. Letošní mistrovství světa ve Francii slibuje být i pro českého fanouška mimořádný zážitek. Za prvé: snad ještě nikdy v historii mistrovství nebyla světová ragbyová špička tak vyrovnaná. Za druhé: Francie je blízko, chystají se tam stovky tuzemských fanoušků. Za třetí: šampionát bude přenášet Česká televize a to v nejsledovanějších časech.

ČEŠTÍ RAGBISTI VĚŘÍ FRANCII

„Letošní mistrovství světa bude mimořádně vyrovnané, přispěje to atraktivitě," myslí si reprezentační třetiřadník Vlastimil Diviš ze Sparty. „Přál bych to Japonsku, líbí se mi jejich urputnost, ale vyhraje asi Francie," dodává talentovaný mladík, který by se rád na MS vypravil. „Pokud mi to dovolí školní povinnosti."

„Špička se dlouhodobě vyrovnává," souhlasí se spoluhráčem z národního týmu Matyáš Hopp, odchovanec vysočanské Pragovky nyní hraje ragby na severu Itálie. „Rovněž věřím Francii, je doma a tým staví směrem k tomuto mistrovství už několik let."

Miroslav Němeček, kouč mužské reprezentace zato věří Novému Zélandu alias All Blacks. Eduard Krützner starší, česká ragbyová legenda, vidí šance na titul mezi top čtveřicí současného světového žebříčku (Irsko, Francie, Nový Zéland, Jihoafrická republika) vyrovnaně. „Budu se dívat na všechno, vždy sleduju všechny ragbyové zápasy," těší se.

I mládežnický trenér Dragonu Brno a Sportovního centra mládeže Petr Giacintov favorizuje Francii. „A Nový Zéland, samozřejmě. Plánuju se na mistrovství jet podívat."

ROZPIS ZÁPASŮ MS VE FRANCII 2023 ZDE


Ragby na velkoplošné obrazovce v Riegrových sadech

Pivo a živé přenosy z většiny utkání MS v ragby na velkoplošné LED obrazovce v zelené oáze uprostřed Prahy. Přesně toto bude nabízet restaurační areál v Riegrových sadech po celou dobu konání mistrovství světa v ragby ve Francii. Seznam promítaných utkání naleznete v grafice níže.

Prosím věnujte pozornost případným změnám v důsledku programových změn České televize.


Partneři parku - Wienerberger | CS CARGO | NADACE ČEZ

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři