29.04.2015 – TRÉNOVÁNÍ & VZDĚLÁVÁNÍ

Poděkování slyšelo 25 trenérů ragby. Nominujte další!


Zatím 25 trenérů ragby bylo nominováno do soutěže Díky, trenére, která hledá inspirující příběhy. Z toho méně než polovina vyplnila dotazník na webové stránce www.dikytrenere.cz, který je nutný pro pokračování v soutěži o 100 000 korun na zahraniční stáž. Své trenéry mohou nominovat děti, rodiče svěřenců, příznivci, blízcí, známí aj. prostřednictvím webu Dikytrenere.cz. Čas máte do 14. června.

Projekt Díky, trenére má za sebou více než měsíc života. Svěřenci nebo jejich okolí poděkovali v nové sportovně-společenské akci víc než 750 trenérům a trenérkám mládeže. Výzvu pak přijalo 420 z nich a už vyplnili dotazník. Je vidět, že se každým dnem zvětšuje komunita chápající, že nejlepší sportovci nevyrostou bez zanícených nadšenců. Z ragby bylo zatím nominováno 25 trenérů. Převážnou část tvořili trenéři a trenérky z Vyškova nebo z týmu Tatra Smíchov. „Díky, trenére je místo, které komukoliv umožňuje poděkovat svému trenérovi a vyjádřit to tím, že ho nominuje do soutěže," říká Petr Rydl, organizátor soutěže ze Spolku pro podporu mládežnického sportu.

Trenér mládeže roku 2015 může být z jakékoliv sportovního odvětví a vyhraje pobyt pro sebe a svého svěřence v jednom z prestižních světových tréninkových center v hodnotě 100 000 Kč a jeho klub či oddíl dostane přilepšení v hodnotě 50 000 Kč na přípravu dětí. Ty navíc získají možnosti poznat a zatrénovat si se svými idoly, předními českými sportovci. Vyhlášení soutěže proběhne v listopadu letošního roku.

Kdokoliv může vyjádřit trenérovi poděkování za jeho úsilí tím, že ho nominuje do soutěže. Dosud nejvíc přihlášených trenérů má fotbal (24 %), basketbal (11 %) a házená (7%). Z analýzy vyplněných dotazníků zatím vyplývá, že víc než polovina trenérů se trénování věnuje proto, že je baví. Živí se jím 15 % z nich, zbytek (27 %) si trenérstvím přivydělává. Průměrně se tito trenéři věnují své práci 11 let.

Každý den roste rodina příznivců, kteří podporují soutěž Díky, trenére. V současnosti se do ní zapojilo víc než 30 sportovních svazů a mnohé známé tváře, například ragbista Robert Voves. Jaký nejčastější pokyn slyšel od svých trenérů: „Nikdy se nevzdávej, to je nedůležitější. A dodávali – bojuj, hraj srdcem, ale hlavně hlavou. Pamatuj si, že když na hřišti necháš všechno a přesto prohrajeme, budeš mít ze hry dobrý pocit," popisuje Voves.

Tak neváhejte a přihlaste do soutěže svého oblíbeného trenéra či trenérku!