11.02.2023 – O RAGBY V MÉDIÍCH

Mladý říčanský ragbista je špičkový šachista

Říčanský Jáchym Němec s míčem v zápase proti Slavii PrahaV obou hrách proti sobě stojí dva týmy. V obou hrách jsou týmy rozděleny na dvě části, ty menší (pěšáky, útočníky) a ty větší (figury, rojníky). Říčanský Jáchym Němec zvládá pohyby v obou hrách: v ragby i v šachu. Mladíček ze středočeského města si osvojil sporty, které zde mají mimořádně silnou pozici.

„Přirozeně, je z Říčan, tak co by tady měl hrát?" ptá se s úsměvem Jáchymova mamka Jana. S šachy začal ragbista hodně brzy, už v šachové školičce. Snaží se kombinovat oba sporty. „Je hodně vytížený," říká Jana Němcová.

Šachy jsou nicméně přeci jen jeho prioritou. „Ragby omezil, Jáchym teď preferuje hru u stolu," hlásí Tomáš Kohout, říčanský mládežnický trenér. Na nedávné Olympiádě dětí a mládeže v šachu ve Špindlerově Mlýně nenašel Jáchym Němec v kategorii starších chlapců přemožitele.

Je tak dobrý, že ho z Klubu šachistů Říčany 1925 koupil klub Moravská Slavia Brno. To je v ragbyové terminologii něco podobného jako když reprezentant a říčanský odchovanec Jan Kučera hostoval ve Vyškově.


Více o Jáchymovi si přečtěte v článku na stránkách Olympijského týmu zde


JachymNemecRicanyPolozeniSrandovni_815.jpg

Jáchym se ve hře umí pořádně propnout.


pb