22.02.2020 – VÝROČNÍ CENY ČSRU

Nominace v anketě "Ragbista roku 2019"

Komise odborníků nominovala hráče, hráčky, trenéry, trenérky, rozhodčí a akce za rok 2019.

Hlasování odborné ragbyové veřejnosti končí 29. února a vyhlášení proběhne dne 13. března v Tyršově domě, barokním paláci v Praze na rozhraní Újezdu a Malé strany. Vyhlášení je na pozvánku.

*seřazeno podle abecedy

Ragbista roku

  • Cimprich Martin - Boroughmuir Rugby/Musselburgh RFC/RC Mountfield Říčany
  • Čížek Jan - RC Přelouč
  • Factor James - Honourable Artillery Company RFC
  • Fick Jacques - RC Tatra Smíchov
  • Fortune Sheldon - RC Sparta Praha
  • Froněk Albert - RC Praga Praha/Dolphin RFC
  • Hošek Dan - RC Praga Praha/Northumbria Universit
  • Loutocký Marek - RC Sparta Praha
  • Pantůček Jiří - RC Sparta Praha
  • Páv Jan - RC Sparta Praha
  • Vomáčka Vojtěch - FC Grenoble

(předcházející výsledky naleznete zde)

Ragbistka roku

  • Křiklánová Petra - RC Tatra Smíchov
  • Nováková Kateřina - RK Petrovice
  • Oupicová Lucie - RC Mountfield Říčany
  • Vacková Petra - RK Petrovice

(předcházející výsledky naleznete zde)

Sedmičkový ragbista roku

  • Fick Jacques - RC Tatra Smíchov/Dukla 7s
  • Forst Tomáš - RC Praga Praha
  • Fortune Sheldon - RC Sparta Praha/Dukla 7s
  • Froněk Albert - RC Praga Praha/Dukla 7s
  • Hopp Matyáš - RC Praga Praha/Dukla 7s
  • Hošek Dan - RC Praga Praha/Dukla 7s
  • Kobián Kryštof - RC Mountfield Říčany/Dukla 7s
  • Koblic Adam - RC Tatra Smíchov/Bristol Bears
  • Šimák Marek - RC Tatra Smíchov

(předcházející výsledky naleznete zde)

Talentovaný hráč roku do 20 let (2000-2001)

  • Čermák Petr - RC Brno Bystrc
  • Diviš Vlastimil - RC Praga Praha/Mount St Mary's College
  • Havel Jakub - RC Mountfield Říčany
  • Homer Jakub - RC Mountfield Říčany
  • Maňas Roman - RC Brno Bystrc
  • Maybey Joseph - London Irish
  • Miřácký David - RC Slavia Praha
  • Švarc Adam - RC Sparta Praha
  • Vomáčka Vojtěch - RC Grenoble

(předcházející výsledky naleznete zde)

Talentovaná hráčka roku do 20 let (2000-2004)

  • Doležilová Julie - RC Mountfield Říčany/RC Tatra Smíchov
  • Gärtnerová Věra - RC Mountfield Říčany
  • Slavíčková Lenka - RK Petrovice
  • Štefanová Veronika - RC Tatra Smíchov

(předcházející výsledky naleznete zde)

Talentovaný hráč roku do 18 let (2002-2003)

  • Bejček Ondřej - RC Sparta Praha/Mount St Mary's College
  • Čížek Matěk - RC Sparta Praha
  • Dupuy Samuel - RC Mountfield Říčany/Buckswood School
  • Jelínek Štěpán - RC Mountfield Říčany
  • Koblic Adam - RC Tatra Smíchov/Bristol Bears
  • Kulhavý Jindřich - RC Sparta Praha
  • Rozkošný Vít - RC Přelouč
  • Selix Jakub - RC Mountfield Říčany
  • Šedina Tomáš - RK Petrovice
  • Ullman Erik - AS Macon

(předcházející výsledky naleznete zde)

Talentovaný hráč roku do 16 let (2004-2005)

  • Fiala Lukáš - RC Brno Bystrc
  • Mortkowitz Alexander - RC Tatra Smíchov
  • Muchka Jan - RC Sparta Praha
  • Novák Matěj - RC Mountfield Říčany
  • Pavlík Patrik - RC Mountfield Říčany
  • Petříček Tomáš - RC Praga Praha
  • Šulc Vojtěch - RC Slavia Praha

(předcházející výsledky naleznete zde)

Klubový trenér roku (trenér ligových mužských týmů)

  • Kutil Ondřej - RC Sparta Praha
  • Němeček Miroslav - RC Mountfield Říčany
  • Pala Pavel - JIMI RC Vyškov
  • Šuster Roman - RC Praga Praha

(předcházející výsledky naleznete zde)

Klubový trenér (ka) roku ženských týmů

  • Bláha Josef - RC Strong Girls Velké Popovice
  • Král Stanislav - RC Tatra Smíchov
  • Krützner Richard - RK Petrovice
  • Pořízek Petr - JIMI RC Vyškov/RC Dragon Brno
  • Selix Jan - RC Mountfield Říčany

(předcházející výsledky naleznete zde)

Klubový trenér roku mládeže (U19/U16/U14)

  • Berounský Karel - RC Tatra Smíchov U16
  • Fořt Ondřej - RC Mountfield Říčany U14
  • Kohout Tomáš - RC Mountfield Říčany U19
  • Kotík Martin - RC Zlín U14
  • Rörig Petr - RC Brno Bystrc
  • Jiří Skall - RC Sparta Praha U19
  • Šampalík Karel - RC Tatra Smíchov U19
  • Votipka Robert - RC Kralupy nad Vltavou U14

(předcházející výsledky naleznete zde)

Reprezentační trenér (ka) roku

  • Beneš Daniel - reprezentace XV
  • Hopkins Phil - reprezentace 7s
  • Chalupa Vít - reprezentace žen 7s
  • Král Stanislav - reprezentace dívek 7s
  • Němeček Miroslav - reprezentace XV
  • Pala Pavel - reprezentace XV
  • Rohlík Jan - reprezentace XV
  • Selix Jan - reprezentace U16
  • Schlangerová Hana - reprezentace žen XV
  • Šampalík Karel - reprezentace U18
  • Šuster Roman - reprezentace U20

Reprezentant (ka) roku

  • Berounský Karel - reprezentace XV a 7s
  • Cimprich Martin - reprezentace XV a 7s
  • Hopp Matyáš - reprezentace XV a 7s
  • Kobián Kryštof - reprezentace XV a 7s
  • Křiklánová Petra - reprezentace XV
  • Nováková Kateřina - reprezentace 7s a XV
  • Páv Jan - reprezentace XV
  • Šimák Marek - reprezentace XV a 7s
  • Trefný Robert - reprezentace XV

(předcházející výsledky naleznete zde)

Rozhodčí roku

  • Bednařík Jaroslav
  • Čekal Štěpán
  • Haitman Milan
  • Heřman Václav
  • Mendes Thomas
  • Priskin Csaba
  • Radochová Hana Erika
  • Rázga Matěj
  • Tůma Tomáš

(předcházející výsledky naleznete zde)

Osobnost ligy

  • Benda Jan - RC Sparta Praha
  • Brabec Antonín - RC Mountfield Říčany
  • Opravil Karel - RC Brno Bystrc
  • Rohlík Jan - RC Mountfield Říčany
  • Rygl Roman - RC Tatra Smíchov
  • Syrový Pavel - RC Praga Praha
  • Školař Karel - JIMI RC Vyškov
  • Vokrouhlík Pavel - RC Sparta Praha
  • Zelenka Václav - RC Praga Praha

(předcházející výsledky naleznete zde)

Akce roku

  • Kampaň - CS Cargo reklamní kampaň v TV (CS Cargo)
  • Kemp - Letní rozvojový kemp ČSRU (ČSRU - Daniel Beneš/Linda Vrátníčková)
  • Pořad v TV - České ragby (Eurovize - Radomír Pekárek)
  • Projekt - Mapa ragby s medailonky klubů (ČSRU - Alexandr Křížek/Karel Ševčík)
  • Turnaj - Prague 7s - mezinárodní turnaj ragby 7s (RC Tatra Smíchov)
  • Turnaj - Prague Beach Rugby - mezinárodní turnaj v plážovém ragby (Jiří Skall/Antonín Brabec)
  • Turnaj - PYRF - mezinárodní turnaj dětí a mládeže (RC Tatra Smíchov/RK Petrovice/RC Mountfield Říčany)
  • Turnaj - Zimní festival ragby dětí ve Zbuzanech (RC Mountfield Říčany)
  • Utkání - Finále 1. Ligy ragby XV (ČSRU - Ondřej Mikeska)
  • Utkání - ČR vs NZ Ambassador's XV (RC Tatra Smíchov)

(předcházející výsledky naleznete zde)

Kdo jak nominoval a hlasoval se dozvíte po vyhlašování.

(AB)